Mai napig "bírtam", najó valójában nagyon sűrű a nyár, így csak ritkán tudok blogot ragadni, de ma két fontos hírt olvastam, meg kell osztanom, mert szerintem fordulópont, ha teátrális akarok lenni, történelmi jelentőségűek:
- Lenyomták az elektronikus könyvek a nyomtatott piacot... bizony, azt írja az újsááááág (Index), hogy az Amazonnál: "teljes negyedév eladásait tekintve minden 100 nyomtatott könyvre 143 elektronikus könyv jutott", utolsó hónapban pedig az eladott könyvek 80%-a már elektronikus könyv volt!
Olvasd el feltétlen >>> - "Online olvasóinak kilencven százalékát elveszítette a londoni Times, miután kéthetes regisztrációs próbaidőszak után július elején bejelentette, hogy megszünteti az ingyenes netes hozzáférést a lap tartalmához, és pénzt kér a cikkekért."
Cikk >>>
Változnak az idők, változnak a dolgok. Ha valakit nem rázott fel kellően ami eddig történt, az eddigi hírek és törekvések, akkor talán ez a két mostani hír végre odacsap... Ha nem, akkor viszont ne tessék meglepődni majd, ha a konkurencia lép előbb!
Az Amazon nagyon jól csinálta, csinálja, eszközt ad, lehetőséget az online olvasásra, és könyvet árul. Régi platformon (nyomtatva) és új platformon (Kindle and stuff :) Esetében az adott tartalom online elérhetősége korlátozottabb, mondhatnám macerás, mert a könyveket nehezebb online beszerezni, máshonnan ingyen elérni, kvázi tartalmat lopni.
A hírek, az információs világ FMCG termékei, ugyanakkor bárhol elérhetőek, bárhonnan megszerezhető a mindennapi reggeli betevő hír-csomag. Nyilván nem mindegy, hogy honnan, kinek a tollából (ld. kedvenc újság, kedvenc újságírók, stb.), de úgy tűnik a piac sajnos ezen a téren nem márkahű: nekik az információ kell, nem feltétlen a The Times. Legalábbis most a 90% ezt mondta.