Ma hajnalban minden bizonnyal Magyarország legprofibb adatbázis-építője tett üzleti ajánlatot számomra.
Állítása szerint kerek 1 MILLIÓ e-mail címe van, amelyeket 2009-ben "gyűjtött". Na, ezeket szeretné értékesíteni. Előre sajnálom azokat a szegény embereket, akik ráharapnak egy ilyen lehetőségre.
A probléma a következő:
1. Az opt-in szabály miatt e-mail címeket nem célszerű vásárolni. Rövid távon szert tehetünk némi haszonra, de hosszabb távon tutira megütjük a bokánkat.
2. Egymillió e-mail címből álló adatbázist tisztességes módon, magánszemélyként, alig fél év alatt nem lehet felépíteni. Ez még egy ügynökség számára, sok milliós büdzsé mellett is szép feladat. (Ellopva, összehalászva persze ennek a többszöröse is elérhető.)
3. A levélben említett 5-10 százalékos hibahatár egy karbantartott, folyamatosan menedzselt listánál releváns. Elgondolkodtató, hogy honnan tudja a lista birtokosa, hogy az övé ilyen jó? Mikor tesztelte? Milyen statisztikákkal tudja ezt igazolni?
A lényeg tehát, hogy ne dőljünk be az ilyen trükköknek.
Az e-mail eredeti szövege:
Tisztelt Hölgyem/ Uram!
Megrendelhető nálam az alábbi email címlista:
- 300.000 magyarországi vállalkozás email címe, tetszés szerinti csoportosításban
- 700.000 magyarországi magán email cím.
Valamennyi címlistát idén, 2009 folyamán allítottam össze, a hibaszázalék mindössze 5-10 százalék, vagyis aktuálisabb, mint szinte valamennyi más hasonló adatbázis.
Ugyanakkor (akár külön is) elérhetők különböző gyűjtő-, valamint kiküldőprogramok is. Természetesen részletes tájékoztatót is küldök, illetve válaszolok bármilyen felmerülő kérdésre.
Üdvözlettel,
Kiss Gábor